2010 m. lapkričio 27 d., šeštadienis

Sausainukai su bezė kremu "Oro bučinukai"

Atnešu prisiminimą iš vaikystės. Prisimenu, kai buvau pradinėse klasėse, tai su klasiokėmis bėgdavome per pertrauką į valgyklą pirkti šių skanėstų, kurie kainuodavo 15 kapeikų.


Sausainiams reikės:

115 g. kambario temperatūros sviesto
28 g. cukraus pudros
140 g. miltų
0,5 a.š. vanilės ekstrakto (nebūtinai)
Keletą šlakelių pieno

Bezė kremui:

2 L dydžio kiaušinių baltymai
180 g. cukraus
3 v.š. vandens
0,5 a.š. citrinos rūgšties

Eiga:

Sausainiai.
Sviestą išsukti su cukraus pudra, įdėti vanilės ekstrakto, persijoti miltus ir viską išmaišyti, įpilti truputį pieno. Masė turi gautis nei per kieta, nei per minkšta, kad galėtų spaustis per konditerinį švirkštą. Masės konsistenciją reguliuoju pienu, jei per kieta, įpilu daugiau.
Gautą masę sukrečiame į konditerinį švirkštą. Skardą išklojame sviestiniu popieriumi ir išspaudžiame sausainukus. Įkaitiname orkaitę iki 190 laipsnių ir kepame sausainukus apie 10 min., kol pasidarys blyškios auksinės rudos spalvos. Paliekame atvėsti.

Bezė.
Kruopščiai nuplauname kiaušinius sodos tirpalu. Atskiriame baltymus nuo trynių. Baltymus išplakame iki standžių putų. Prieš baigiant plakti įdedame citrinos rūgšties. Į puodą įdedame cukrų, užpilame vandeniu (turėtu vanduo truputi apsemti cukrų). Jokiu būdu nemaišyti. Statome ant ugnies. Kai užverda, truputį primažiname ugnį. (pas mane el. viryklė, tai sumažinu iki 7 padalos).Ir vėl pasikartosiu, kad negalima maišyti. Verdame tol, kol pasidaro tokie sunkūs burbulai. Patikrinti ar išvirė sirupas galima taip: įkišti šakutę į sirupą, ištraukti ir bandyti pūsti burbulus. Jei pučiasi, vadinasi išvirė, jei ne - dar reikėtų pavirti. Reikia nuolat stebėti kaip verda sirupas ir pataikyti tą momentą, nes kitaip gali pradėti ruduoti ir kristalizuotis.( Aš verdu kažkur apie 7 min.). Kai tik pamatome, kad burbulai pučiasi gerai, imame puodą nuo ugnies, jungiame kombainą, kur plakėsi baltymai ir plona srovele, taikant ties šluotele, palengva pilame sirupą ir plakame, kol masė pasidaro tvirta. (Aš plaku apie 8 min.). Jei sirupas bus nedaviręs, tai niekaip neišsiplaks kremas.
Masė turi būti tokia tvirta, kad išspaudus vieną "dzibuką" jis turi stovėti ir neprarasti formos.
Gautą masę dedame į konditerinį maišelį ir ant spaudžiame ant sausainių.
Nepanikuokite, jei nesigaus kremas iš pirmo karto. Reik bandyti, bandyti ir tikrai gausis. Man pačiai šis kremas gavosi iš pirmo karto, o vėliau nesigavo keletą kartų, kol atitaikiau virimo techniką.

3 komentarai:

  1. Keila, pritrenkei pyragaiciu groziu! Grynai kaip mokykliniai buvo :)) Super!

    AtsakytiPanaikinti
  2. Taip, taip. Tikrai kaip mokykliniai. Dabar pasiraitok rankoves ir kibk į pyragaičių gamybą:)

    AtsakytiPanaikinti
  3. žinokit gaunasi per saldus tai reik bent 1/3 cukraus dėti mažiau.

    AtsakytiPanaikinti